Biulentyn Informacji Publicznej

Niespodziewany sukces w Warszawie odnotowali  piłkarze UKS Szalowa. Nasza drużyna  po zaciętym finale pokonała w rzutach karnych drużynę Wychowanków Giszowca (Katowice) i tym samym wygrała IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Po takim sukcesie  drużyna z Szalowej  przez kilka godzin była bohaterem relacji w sportowych kanałach telewizyjnych.

To największy sukces piłkarzy nożnych z Małopolski w dotychczasowych czterech edycjach Pucharu Premiera Donalda Tuska.  Eliminacje UKS Szalowa rozpoczęła  od pechowej porażki 2:3 z UKS 5 Jarocin. Potem wygrała 4:1 z UKS Lider Łopuszno i 4:2 z Herkulesem Grabice. Do ćwierćfinału awansowała z pierwszego miejsca po dodatkowych rzutach karnych wygranych 3:0, w których rywalizowała z drużyną Herkules. W kolejnym meczu zwyciężyła Jedynkę Jasło 3:1. W półfinale podopieczni Jacka Ruchały  bez straty gola ograli ZS 7 Chojnice 4:0. To zwycięstwo zapewniło udział w wielkim finale rozgrywanym na Torwarze. Sam finał to ogromne przeżycie dla tych młodych chłopców. Zdenerwowanie udzieliło się na tyle, że bardzo szybko przegrywali 0:2. Dziękim dwóm wspaniałym trafieniom kapitana drużyny Błażeja Skórskiego doprowadzili do wyrównania i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Nasi chłopcy wykonywali je bezbłędnie a interwencja Michała Ciwińskiego w piątej serii spowodowała, że chłopcy z Szalowej mogli cieszyć się ze zdobycia I miejsca w turnieju.

Relację z meczów finałowych obejrzeć można na stronie tvp sport

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z finału w naszej galerii oraz reportażu przygotowanego przez gorlice.tv

Specjalne podziękowania należą się grupie uczniów z naszej szkoły, która towarzyszyła  chłopcom w Warszawie i swoim dopingiem wspomagała szalowską drużynę. Na zwycięzców po powrocie do Szalowej pomimo bardzo późnej pory czekało niezmiernie ciepłe powitanie przygotowane przez kibiców. Przed szkołą zebrała się spora grupa fanów i fanek. Były petardy, fajerwerki, oklaski, kolorowe światła, a na ścianie szkoły wyświetlono film- relację z meczu finałowego. Gratuluję chłopcom oraz trenerowi i mam nadzieję, że drużyna jeszcze niejednokrotnie przyniesie radość mieszkańcom Szalowej.

Skład drużyny UKS Szalowa: Błażejj Skórski (kapitan), 3. Eryk Galara, 4. Adrian Rząca, 5. Hubert Pawlak, 6. Wojciech Jasiński, 7. Bartłomiej Bara, 8. Patryk Barczyk, 9. Mateusz Grzesiak, 10. Arkadiusz Ptaszek. Trener: Jacek Ruchała

Wyniki pozostałych drużyn z Małopolski, biorących udział w finałowej rozgrywce w Warszawie. Dziewczęta starsze: Dziesiątka Kraków (V-VIII), dziewczęta młodsze: Orlik Skawina (V-VIII), chłopcy młodsi: SP nr 18 Tarnów (V-VIII).