Biulentyn Informacji Publicznej


Dnia 10 października po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Podczas apelu uczniowie klas IV-VIII przedstawili rys historyczny powstania tego święta i zaprezentowali sposoby dbania o higienę psychiki. Wzięli udział w quizie, w którym rywalizowało ze sobą sześć drużyn, wykazując się wiedzą o zdrowiu. Następnie uczniowie wypisali na karteczkach słowa, które dodają otuchy. Zostały one zamieszczone na gazetce szkolnej pod hasłem: „Słowa, które uskrzydlają”. Ogłoszony został konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VIII.
Warto pamiętać, że zdrowie psychiczne wpływa na nasze samopoczucie i jakość życia. Nie jest dane raz na zawsze, dlatego należy o nie dbać.
W szkole zamieszczone zostały również informacje, gdzie szukać pomocy w sytuacji kryzysowej i numer telefonu zaufania.