Biulentyn Informacji Publicznej

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie i z dużym zaangażowaniem brali udział w różnego rodzaju rozgrywkach i zawodach sportowych.

We wrześniu 24 uczniów, zarówno dziewcząt jak i chłopców, reprezentowało Szkołę Podstawową w Szalowej na Festiwalu Biegowym w Krynicy, uczestnicząc w Biegu Małopolski. 9 z nich zakwalifikowało się do ścisłego finału, a najlepsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli: Maciej Myśliwiec VII miejsce, Krystian Martuszewski V miejsce, Szymon Szura XII miejsce, Piotr Szura XIV miejsce, Przemysław Dyda XVI miejsce, Weronika Martuszewska X miejsce, Aleksandra Janusz XI miejsce, Paulina Kowalska V miejsce, Kamila Wojtas VII miejsce. Warto dodać, iż w każdej kategorii wiekowej startowało ponad 100 zawodników.

Październik, to czas rozgrywania Powiatowych Sztafetowych Biegów Przełajowych. Na stadionie OSiR w Gorlicach, przy niesprzyjających warunkach pogodowych, w rywalizacji udział wzięła sztafeta w składzie: Szymon Barczyk, Adam Mucha, Michał Wiejaczka, Artur Wojtas, Artur Kostrzewa, Bartłomiej Szura, Patryk Węgrzyn, Maciej Mucha, Jakub Myśliwiec.

Ponadto uczestnicząc we współzawodnictwie sportowym w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej, znaczące sukcesy osiągnęły nasze reprezentacje w halowej piłce nożnej. Drużyna dziewcząt w składzie: Weronika Martuszewska, Dominika Wojtas, Zuzanna Wojtas, Aleksandra Janusz, Emilia Sandecka, Martyna Szymczyk, Aleksandra Wiejaczka, po zwycięstwie w rozgrywkach gminnych, a później powiatowych, walcząc bardzo ambitnie na zawodach rejonowych zajęła II miejsce.
Chłopcy w składzie: Przemysław Dyda, Tomasz Iwański, Piotr Szura, Jakub Kostrzewa, Krystian Martuszewski, Damian Dusza, Kacper Sorota i Jakub Matusik, reprezentując gminę Łużna na Mistrzostwach Powiatu Gorlickiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców, zajęli IV miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, iż nie przegrali oni żadnego meczu, a jedynie niekorzystny bilans strzelonych i straconych bramek spowodował, że walczyli o trzecie , a nie o pierwsze miejsce. W meczu tym ulegli po rzutach karnych drużynie z Gorlic.

W międzyczasie zostały również rozegrane Gminne Turnieje Tenisa Stołowego Chłopców i Dziewcząt, w których nasi zawodnicy osiągnęli następujące rezultaty: Bartłomiej Szura I miejsce, Weronika Florek IV miejsce, Aleksandra Wiejaczka I miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę w zawodach i rozgrywkach sportowych oraz ich opiekunom, nauczycielom wychowania fizycznego – panu Jackowi Ruchale i panu Pawłowi Forysiowi.