Biulentyn Informacji Publicznej

Dnia 23.11.2018 r. uczniowie klas VII i VIII wraz z opiekunami udali sie do Grybowa, aby obejrzeć spektakl teatralny „Kolumbowie” wystawiany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. 

 Sztukę, tę wyreżyserował Krzysztof Weber inspirując się utworami o tematyce wojennej m.in. „Kamienie na szaniec” A.Kamińskiego, „Pamiętnik z powstania warszawskiego” M. Białoszewskiego, „Kolumbowie Rocznik 20” R.Bratnego, poezją K.K. Baczyńskiego, J.Słowackiego, Władysława Broniewskiego. „Kolumbowie” to historia grupy młopdych przyjaciół, którym wybuch II wojny światowej przerwał radosne i beztroskie lata młodzieńcze. Musieli dokonywać trudnych wyborów, przezwyciężając strach i własne słabości. Była to wspaniała lekcja historii, patriotyzmu, ofiarności i poświęcenie młodych ludzi, którzy niekiedy oddawali to, co najcenniejsze dla czlowieka- życie, abyśmy dziś mogli żyć w wolnej Ojczyźnie. Sztukę tę warto było zobaczyć i dogłębnie przemyśleć jej przesłanie, zwłaszcza w tym jubileuszowym 2018 roku, w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Aktorzy świetnie odegrali swoje role, potrafili oddać tragizm postaci, ich uczucia i emocje