Biulentyn Informacji Publicznej

11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Tymi słowami, 14 listopada w naszej szkole, rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas VI pod opieką p. Heleny Soroty i p. Krzysztofa Mołdy, przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii naszej ojczyzny oraz drogę, jaka wiodła polski naród do odzyskania niepodległości. Niezapomniane wrażenia wywarły na zebranych pieśni patriotyczne, śpiewane podczas uroczystości. Mogliśmy, nie tylko posłuchać najbardziej znanych utworów patriotycznych, ale także przyłączyć się do ich śpiewania. Kontekst historyczny wybranych pieśni dopełniały słowa poetów. Akademię uświetniła dekoracja przygotowana przez p. Agnieszkę Różycką- Sekułę i p. Katarzynę Niemiec.
Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, którym zawdzięczmy życie w wolnej Polsce.