Dnia 5 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, przygotowana przez uczniów klas piątych pod opieką p. Agnieszki Wolanin, p. Heleny Soroty, p. Marii Tumidajewicz- Świder i p. Jacka Ruchały.

Uczniowie zaprezentowali niecodzienną lekcję historii, w trakcie której pojawili się niezwykli goście: Polska oraz Konstytucja, którym uczniowie zadawali pytania dotyczące okoliczności uchwalenia tego ważnego dokumentu. Dzięki temu widzowie mogli lepiej zrozumieć znaczenie wydarzeń z 1791 roku oraz ich wpływ na losy naszego kraju.

Chór szkolny zaprezentował pieśni patriotyczne, które podkreśliły podniosły charakter uroczystości i wprowadziły wszystkich w refleksyjny nastrój. Hasłem przewodnim akademii były słowa: „Leć orle biały nad polską ziemią”, które pięknie oddały ducha patriotyzmu i dumy narodowej.

Była to nie tylko okazja do uczczenia ważnej rocznicy, ale także chwila refleksji nad tym, czym jest wolność i miłość do ojczyzny.