AKTUALNOŚCI

Obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

„Echa Konstytucji tej trzeciomajowej, ciągle pobrzmiewają, zachęcają nas do wiary w lepszy świat …
Słowa te były hasłem przewodnim części artystycznej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość odbyła się dnia 28 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej. Uczniowie klasy V i VI w montażu słowno – muzycznym przygotowanym pod kierunkiem p. Sylwii Kosińskiej, p. Małgorzaty Kucharczyk, p. Eweliny Gębarowskiej- Parat i p. Mirosława Ogorzałka, przypomnieli okoliczności towarzyszące obradom Sejmu Wielkiego i dziejowe znaczenie tego najważniejszego w państwie dokumentu. Była to okazja do refleksji nad tym, jak ważna jest pamięć o Konstytucji, która jest wyznacznikiem naszej narodowej tożsamości. Obchody te były również sposobnością do wysłuchania pieśni hymnicznych w wykonaniu naszych uczniów, którzy brali udział w ogólnopolskim konkursie ,, Do Hymnu”. Uroczysty nastrój podkreślały następujące pieśni: ,, Mazurek Dąbrowskiego”, ,,Rota”, ,,Gaude Mater Polonia” i ,,Boże, coś Polskę”. Pieśni patriotyczne pozwalały przenieść się w czasie i dostarczały wielu wzruszeń. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. Na zakończenie uroczystości głos zabrał wójt Gminy Łużna p. Mariusz Tarsa, który podziękował uczniom za piękny występ i podkreślił istotną rolę wychowania dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu.