AKTUALNOŚCI

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat tego zaburzenia. Dnia 3 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w globalnej akcji „Zaświeć na niebiesko”. W tym dniu uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. W każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia mające na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu. Uczniowie wzięli udział w projekcji filmów „Animacje o autyzmie” „Amazing things happen” oraz „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”. Zostali uświadomieni, że osoby ze spektrum autyzmu w inny sposób odbierają bodźce płynące z otaczającego nas świata. Następnie klasy IV – VIII wykonały piękne plakaty, które połączone w całość utworzyły wspaniałą historię o tym, czym jest wsparcie, zrozumienie, akceptacja, solidaryzm, włączenie i świadomość. Wszystkie działania uczniów przedstawiają poniższe zdjęcia.