AKTUALNOŚCI

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

To był naprawdę kolorowy dzień w naszej szkole. A to wszystko za sprawą kolorowych strojów naszych uczniów a także skarpet nie do pary! Dzień Kolorowej Skarpety miał zwrócić uwagę całej społeczności szkolnej na inne święto, czyli Międzynarodowy Dzień Osób z zespołem Downa. Obchodzony jest dokładnie 21 marca. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia, czyli dodatkowym chromosomem (trisomia) w 21 parze chromosomów.
Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Ks. Stanisława Pękali w Szalowej przyszli w tym dniu w kolorowych skarpetkach nie do pary, pokazując, że różni nas tak niewiele od osób z zespołem Downa, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza niepasująca skarpetka. Uczniowie klas 1-3 wykonali piękne plakaty, ozdabiali również zakładki do książek oraz kolorowali skarpety. W ten sposób chcieliśmy pokazać solidarność z osobami z zespołem Downa.