AKTUALNOŚCI

Sukces pierwszoklasistów

 

W dniu 28.02.2023 roku grupa sześciu uczniów z klasy pierwszej w składzie: Gabryela Górska, Aleksandra Niemaszyk, Kacper Depczyński, Jan Górski, Karol Ślawski oraz Wojciech Waśkowski reprezentowała naszą szkołę w Gminnym Konkursie Przyrodniczo-Sprawnościowym dla klas pierwszych pod hasłem „Zwierzęta zimą”. Konkurs odbył się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Woli Łużańskiej, uczestniczyli w nim uczniowie z pięciu szkół naszej gminy. Po powitaniu wszystkich przez panią dyrektor Krystynę Kaletę nastąpiło losowanie nazw dla rywalizujących ze sobą grup. Uczniowie naszej szkoły zostali Drużyną Lisków i podjęli wykonywanie zadań konkursowych w dwóch kategoriach. Zadania z wiedzy przyrodniczej rozwiązywali: Ola, Karol i Wojtek, natomiast na sprawnościowym torze przeszkód stanęli: Gabrysia, Kacper i Jasiu. Poprawność wykonania wszystkich zadań wnikliwie obserwowało i oceniało jury. Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Szalowej poradzili sobie świetnie zajmując I miejsce w konkursie. Ich bogata wiedza przyrodnicza i wysoka sprawność fizyczna została doceniona i nagrodzona dyplomem, albumową książką przyrodniczą i kręglami. Nie zabrakło też wyrazów uznania, gratulacji i oklasków. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Łużańskiej oraz Nadleśnictwo Gorlice. Zostali ponadto obdarowani drobnymi pamiątkami promującymi Gminę Łużna. Ten konkurs był ciekawą przygodą i świetną zabawą dla najmłodszych uczniów.
Naszej zwycięskiej drużynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!